top of page

Nepal Halı Yıkama

Genelde sade görünümlü bu halılar uzak doğu kültürünü yansıtmaktadır. İplik olarak kaliteli iplik kullanımından dolayı yüksek fiyatlara çıkabilmektedir Nepal Halıları. Uzak doğudan buraya bir zenginlik olarak gelen Nepal halı modelleri ise zengin fiyat listesi ve alternatifler ile birlikte, tüketicilere alternatif sunmaktadır.

Nepal halılarını ikiye ayırabiliriz. Makinede dokunan halılar ve elde dokunan halılar. Maalesef bazı firmalar makinede dokunan Nepal halılarını sırf isminden dolayı yüksek fiyat söyleyebilmektedir. Halbuki Türkiye’de üretilen makine halılarından farkı yoktur. Elde dokunan kaliteli iplik kullanılan Nepal halıları gerçek Nepal halılarıdır. Bunların fiyatı yüksektir. Bu kadar kaliteli halıların temizliği de önemli ve dikkatli yapılmalıdır.

Makine Nepal halıları otomatik halı yıkama makinesinde yıkanabilirken, el dokuma halıları el makineleri ile yıkanmalıdır. En ufak bir hatada halı kullanılmaz hale gelebilir. Yıkama esnasında dikkat edilecek bir diğer püf noktası da mutlaka netürel şampuan tercih edilmelidir. Kimyasal mümkün mertebe kullanılmamalı ve özenle titizlikle halı yıkanmalıdır.

bottom of page